ŠKODA Yeti – SUV do zadań specjalnych

Jazdy próbne zamiast z ciekawą przygodą, kojarzą się z odbyciem krótkiej przejażdżki po mieście, co nie zachęca potencjalnych klientów do testowania możliwości samochodu. Dodatkowo grupa docelowa ŠKODY Yeti to zarówno rodziny z dziećmi, jak również pasjonaci sportu, osoby, które na co dzień potrzebują w swoim samochodzie więcej przestrzeni. Aby dotrzeć to szerokiej grupy docelowej oraz zmienić wizerunek jazd testowych, zaplanowaliśmy akcję składającą się z dwóch etapów internetowej przygody, w której finałowe zaproszenie do zapisu na jazdę próbną było kontekstowe i naturalnie wynikało z opowiadanej historii.

Pierwszy etap akcji, Jazda Próbna LIVE, miał na celu budowę pozytywnych skojarzeń z jazdą testową oraz wszechstronną prezentację nowego modelu. Zaprosiliśmy w nim do współpracy i zdania relacji z testowania ŠKODY Yeti 3 influencerów z różnych kategorii. Każda jazda próbna wiązała się z relacją LIVE w formie zdjęć lub video na Instagramie. Ważnym założeniem współpracy była rzeczywista zgoda na swobodną publikację materiałów przez influencerów. Otrzymaliśmy znakomity feedback – materiały obfitujące w ciekawe spostrzeżenia, indywidualne opinie każdego z użytkowników oraz ogólną ocenę modelu, która powinna pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji zakupowej.

Po zakończeniu pierwszego etapu akcji, uruchomiliśmy konkurs Kilometry Przygody, którego celem była aktywizacja grupy docelowej oraz zapisy na jazdy próbne. Stworzony został specjalny landing page www.kilometryprzygody.pl, na którym zachęcaliśmy do podzielenia się pomysłem na wymarzoną jazdę próbną w trzech kategoriach do wyboru – 100, 500 i 1000 kilometrów. Najciekawsze pomysły nagrodzone zostały użyczeniem Yeti, a kolejne 100 osób otrzymało specjalnie przygotowane upominki.