ŠKODA

ŠKODA Yeti – SUV do zadań specjalnych

ŠKODA

ŠKODA Yeti – SUV do zadań specjalnych

Jazdy próbne zamiast z ciekawą przygodą, kojarzą się z odbyciem krótkiej przejażdżki po mieście, co nie zachęca potencjalnych klientów do testowania możliwości samochodu. Dodatkowo grupa docelowa ŠKODY Yeti to zarówno rodziny z dziećmi, jak również pasjonaci sportu, osoby, które na co dzień potrzebują w swoim samochodzie więcej przestrzeni. Aby dotrzeć to szerokiej grupy docelowej oraz zmienić wizerunek jazd testowych, zaplanowaliśmy akcję składającą się z dwóch etapów internetowej przygody, w której finałowe zaproszenie do zapisu na jazdę próbną było kontekstowe i naturalnie wynikało z opowiadanej historii.

Pierwszy etap akcji, Jazda Próbna LIVE, miał na celu budowę pozytywnych skojarzeń z jazdą testową oraz wszechstronną prezentację nowego modelu. Zaprosiliśmy w nim do współpracy i zdania relacji z testowania ŠKODY Yeti 3 influencerów z różnych kategorii. Każda jazda próbna wiązała się z relacją LIVE w formie zdjęć lub video na Instagramie. Ważnym założeniem współpracy była rzeczywista zgoda na swobodną publikację materiałów przez influencerów. Otrzymaliśmy znakomity feedback – materiały obfitujące w ciekawe spostrzeżenia, indywidualne opinie każdego z użytkowników oraz ogólną ocenę modelu, która powinna pomóc potencjalnym klientom w podjęciu decyzji zakupowej.

Po zakończeniu pierwszego etapu akcji, uruchomiliśmy konkurs Kilometry Przygody, którego celem była aktywizacja grupy docelowej oraz zapisy na jazdy próbne. Stworzony został specjalny landing page www.kilometryprzygody.pl, na którym zachęcaliśmy do podzielenia się pomysłem na wymarzoną jazdę próbną w trzech kategoriach do wyboru – 100, 500 i 1000 kilometrów. Najciekawsze pomysły nagrodzone zostały użyczeniem Yeti, a kolejne 100 osób otrzymało specjalnie przygotowane upominki.

Rekrutacja na kierownicze stanowisko. Nieziemski urlop w stylu Superb

ŠKODA

Rekrutacja na kierownicze stanowisko. Nieziemski urlop w stylu Superb

Jak w ciekawy sposób zaprezentować nowy model samochodu, unikając utartych haseł reklamowych? Jak dotrzeć z komunikacją do grupy docelowej, która nie lubi bezpośrednich reklam, jest bardzo wymagająca i ciężko ją zaangażować w działania marketingowe?

Dla marki ŠKODA, Grupa kalicinscy.com przygotowała akcję Nieziemski urlop w stylu Superb, mającą na celu budowę świadomości nowego modelu ŠKODY Superb. Grupa docelowa samochodu to wymagające, zabiegane osoby po 30 roku życia, które podejmują na co dzień ważne dla firm decyzje oraz często odpowiadają nie tylko za siebie, ale również za swoich współpracowników. Do aktywacji tej grupy potrzebny był świeży, angażujący pomysł, dający możliwość zaprezentowania wszystkich cech nowego modelu bez korzystania z bezpośrednich, oczywistych haseł reklamowych.

Kampania zamiast formuły klasycznego konkursu wykorzystywała rekrutację na kierownicze stanowisko. W komunikacji przedstawiona została sylwetka rekrutowanej osoby przez pryzmat cech nowej ŠKODY Superb. Podkreślając te cechy, w naturalny sposób udało się zwiększyć wśród klientów świadomość najważniejszych i najlepszych zmian w modelu.

ŠKODA: Przejrzyj się z bliska

ŠKODA

ŠKODA: Przejrzyj się z bliska

W ramach ogólnopolskiej premiery ŠKODY Fabia przygotowaliśmy wyjątkową kampanię, która przybliża wszystkim nowy model Młodszej Fabii. W najbardziej ruchliwych miejscach w Warszawie, Krakowie i Poznaniu, stworzyliśmy mobilny salon ŠKODY, gdzie każdy może sprawdzić jak pasuje do niego Nowa Fabia w pełnym wyposażeniu.

Poza komfortowym wnętrzem Młodszej Fabii,  w mobilnym salonie ŠKODY czeka również pierwsza na świecie interaktywna ściana luster, składająca się z 96 kinetycznych, oscylujących zwierciadeł, sterowanych za pomocą tabletów. Lustrzaną konstrukcję przygotowała grupa Pana Generatora.

ŠKODA:  Weekend Petarda!

ŠKODA

ŠKODA:  Weekend Petarda!

Tak finał “Kobiecych Jazd” określiła jedna z uczestniczek akcji.
Zwyciężczynie konkursu organizowanego przez ŠKODA Polska w ramach finału internetowego talk show „Kobiece Jazdy”, który realizowaliśmy, przyjechały do Poznania aby najpierw spędzić wyjątkowy i niezapomniany weekend w SPA, a później pokazać swoją siłę i szlifować umiejętności bezpiecznej jazdy na torze szkoleniowym pod okiem znakomitych instruktorów Szkoły Auto. Finalistkom towarzyszyła gwiazda talk show, Katarzyna Bujakiewicz.

Realizację materiału wideo powierzyliśmy agencji FOG content agency, należącej do Grupy Kalicińscy.com. Sprawdźcie, jak bawiły się nasze gwiazdy!

ŠKODA: Rajd LPG

ŠKODA

ŠKODA: Rajd LPG

Tym razem zorganizowaliśmy dla ŠKODY pierwszy w Polsce Rajd LPG, do którego zaprosiliśmy pasażerów serwisu BlaBlaCar. Za kierownicą modelu Rapid Spaceback usiedli najlepsi instruktorzy Szkoły Auto ŠKODA –  prawdziwi mistrzowie ekonomicznej jazdy,
którzy potrafią spalić nawet 1,89l/100km!

Rajd LPG
został podzielony na trzy odcinki, zawsze ze startem w ŠKODA AUTOLAB w
Poznaniu.

W ramach
akcji Rajd LPG uruchomiliśmy specjały konkurs, w którym na mistrzów oszczędnej
jazdy czekały zestawy atrakcyjnych nagród. Na dedykowanym landingpage marki znalazły
się również relacje ze wszystkich odcinków trasy Rajdu LPG oraz cenne wskazówki
instruktorów Szkoły Auto ŠKODA, jak jeździć ekonomicznie i oszczędnie.

W ramach
współpracy zapewniliśmy akcji również wsparcie contentowe i PR-owe.

ŠKODA: dziecko w podróży

ŠKODA

ŠKODA: dziecko w podróży

Podróż samochodowa z dziećmi bywa nie lada wyzwaniem. Warto się do niej odpowiednio przygotować, aby wszyscy spędzili ją bezpiecznie i komfortowo.

O tym, co trzeba wziąć i o czym należy pamiętać w trakcie jazdy, przeczytacie na stronie dzieckowpodrozy.onet.pl. Nasz The Fog – brand content zrealizował serię filmów z cyklu ŠKODA „Dziecko w podróży”, w których instruktor Szkoły Auto ŠKODY Radek Jaskulski, m.in. robi krótki przegląd rodzajów fotelików i  wskazuje  praktyczne porady, dotyczące przewożenia w nich dzieci.

Wszystkie filmy tej serii znajdziecie na kanale YouTube ŠKODA Polska.

Tour de ŠKODA

ŠKODA

Tour de ŠKODA

Ponad dziesięcioletnie partnerstwo ŠKODY i Tour de France, najbardziej znanego wyścigu kolarskiego na świecie, pokazaliśmy w komunikacji marki ŠKODA na Facebooku.

Na fanpage’u ŠKODA Polska uruchomiliśmy aplikację konkursową, w której do wygrania jest wyjazd na Tour de France i zestawy gadżetów od ŠKODY.

„Kobiece jazdy” – talk show dla ŠKODA Polska

ŠKODA

„Kobiece jazdy” – talk show dla ŠKODA Polska

W każdym odcinku talk show „Kobiece jazdy” Dorota Wellman i Katarzyna Bujakiewicz w zabawny i lekki sposób prowadzą rozmowy „zza kółka” w czasie jazdy. Bohaterki spontanicznie odpowiadają na pytania, które otrzymują w trakcie nagrania, zawsze w zaskakującej formie np. od policjanta w czasie kontroli drogowej.

Za produkcję wideo odpowiadał The Fog – brand content.

ŠKODA Polska na Facebooku – SIMPLY CLEVER

ŠKODA

ŠKODA Polska na Facebooku – SIMPLY CLEVER

Swoją podróż w mediach społecznościowych ŠKODA Polska rozpoczęła właśnie z nami. Cel był jeden – jak najszybciej dotrzeć na podium.
ŠKODA Polska na Facebooku łączy już ponad 157,5k fanów, zajmując 3 miejsce w rankingu marek motoryzacyjnych. Regularnie plasuje się też na pozycji lidera pod względem zaangażowania fanów.
Profil ŠKODY to przede wszystkim angażująca komunikacja z fanami marki, atrakcyjne aplikacje konkursowe i content na najwyższym poziomie – zawsze zgodne z CI marki.

ŠKODA w służbie TOPR

ŠKODA

ŠKODA w służbie TOPR

W tym roku ŠKODA Polska została po raz 12. partnerem TOPR. Z tej okazji nasz dział The Fog – brand content zrealizował sesję fotograficzną w Tatrach. W zimowej scenerii powstały materiały PR, pokazujące możliwości nowej ŠKODY Yeti.
Zdjęcia wykorzystaliśmy również w aplikacji konkursowej, przybliżając fanom marki wspólną historię ŠKODY i TOPR.

ŠKODA: Moje modne Citigo

ŠKODA

ŠKODA: Moje modne Citigo

Do promocji nowego modelu ŠKODYzaprosiliśmy 5 topowych blogerek modowych.

Finałem akcji była sesją zdjęciowa z autorką bloga jestemkasia.com, którą zorganizowaliśmy w Berlinie, zapraszając do współpracy znaną fotograf modową Izę Grzybowską. Model Citigo pokazaliśmy w lifestylowym ujęciu, jako miejskie i kobiece auto. Zdjęcia z sesji zostały opublikowane w magazynie VIVA!

Kampania zdobyła statuetkę Effie, a ŠKODA Citigo została pierwszym samochodem, który rozumie kobiety.

ŠKODA: sesja zdjęciowa w Berlinie dla VIVA!

ŠKODA

ŠKODA: sesja zdjęciowa w Berlinie dla VIVA!

Sesja zdjęciowa była finałem akcji promocyjnej nowego modelu ŠKODY – Citigo.

Na zdjęcia do Berlina pojechaliśmy razem z autorką bloga jestemkasia.com, a do współpracy zaprosiliśmy znaną fotograf modową Izę Grzybowską. Model Citigo pokazaliśmy w lifestylowym ujęciu, jako miejskie i kobiece auto. Zdjęcia z sesji zostały opublikowane w magazynie VIVA!

ŠKODA: Tata Potrafi

ŠKODA

ŠKODA: Tata Potrafi

Stanęliśmy przed wyzwaniem, jak nakręcić ciekawy film o rodzinnej podróży, nie wyjeżdżając samochodem z garażu… Po pierwsze, zbudowaliśmy makietę, po której mogliśmy jeździć modelikiem ŠKODY Rapid. Po drugie, stworzyliśmy animację z rodziną Kwiatkowskich w roli głównej. Po trzecie, do współpracy zaprosiliśmy Damiana Śmigielskiego, dziennikarza i miłośnika motoryzacji.
I tak powstało 7 odcinków miniserialu “Tata portafi”, w których Damian w lekki i dowcipny sposób opowiadał o historii wakacyjnej podróży rodziny Kwiatkowskich ŠKODĄ Rapid.
Content wideo wykorzystaliśmy również w aplikacji konkursowej na Facebooku.

Co to znaczy „amazing”? – Nowa ŠKODA Octavia

ŠKODA

Co to znaczy „amazing”? – Nowa ŠKODA Octavia

Udowodniliśmy, że nowa ŠKODA Octavia jest naprawdę amazing! Stworzyliśmy pierwszy w Polsce interaktywny outdoor w formie muralu połączonego z video mappingiem 3D.

O definicję tekstowo-zdjęciową słowa “amazing” poprosiliśmy 5 znanych blogerów oraz fanów marki na Facebooku. Ci drudzy odpowiadać mogli w aplikacji konkursowej, wyglądem nawiązującej do kształtu ścian kamienic, na których powstawały w tym czasie murale z wizualizacją nowego modelu ŠKODY.
Finałem akcji było ożywienie murali techniką mappingu 3D. Na muralu pojawiły się też konkursowe zdjęcia i definicje fanów marki i blogerów.

Bilety do ŠKODA AUTOLAB

ŠKODA

Bilety do ŠKODA AUTOLAB

Wirtualny spacer po mobilnej wystawie ŠKODA Autolab z Adamem Małyszem? Było to możliwe w naszej naszej aplikacji na YouTube i Facebooku, dzięki której każdy mógł nie tylko zobaczyć wnętrze mobilnej wystawy Autolab, ale także sprawdzić swoją wiedze i wygrać podwójne zaproszenie.