Niezwykły kawowy moment z Tchibo for Black ‘n White

Jak wprowadzając nowy produkt na rynek, jednocześnie weryfikować doświadczenia konsumenta i zwiększać jego zaangażowanie w dialog z marką? Nie od dziś wiadomo, że social media są jednym z najważniejszych kanałów komunikacji z konsumentami. Postanowiliśmy wykorzystać ten kanał w działaniach wspierających wprowadzanie na rynek nowego rodzaju kawy – Black ‘n White od Tchibo.

Social media i profil Tchibo na Facebooku budował świadomość nowego produktu i w kreatywny, ale prosty sposób edukował o jego walorach i sposobach wykorzystania. Kawa Tchibo for Black ‘n White wzbudziła duże zaangażowanie wśród konsumentów, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Najważniejszym punktem działań w social mediach był nieszablonowy konkurs łączący online z offline. Picie aromatycznej kawy jest dla wielu osób codziennym rytuałem. Dlatego też pasjonaci kawy Tchibo w konkursie mieli możliwość opisania swoich kawowych momentów. Nagrodą w konkursie był własny kawowy mural. Powstało ich 12 w 5 miastach Polski.

Działania na Facebooku oparte były zarówno na materiałach foto, jak i angażujących najbardziej formatach video. Hubem zbierającym wszystkie aktywności powiązane z premierą kawy Black ‘n White była nowa odsłona strony www.kawatchibo.pl – pełna smakowitych przepisów, informująca o promocjach i przecenach, edukująca na temat nowości Tchibo.