Acuvue

“Moment, który zmienia wszystko”. Warsztat kreatywny z influencerami

Acuvue

“Moment, który zmienia wszystko”. Warsztat kreatywny z influencerami

Rozpoczęliśmy komunikację nowej platformy influencerskiej dla marki Acuvue: “Moment, który zmienia wszystko”. Na początek współpracy z influencerami zaprosiliśmy wszystkich na wspólne warsztaty kreatywne. Postanowiliśmy, że warto zadbać o prawdziwie partnerskie warunki współpracy w trio: klient – influencerzy – agencja. Celem spotkania było zarówno zaprezentowanie produktów marki, jak i przepracowanie momentów, które wiążą się z realnym użyciem soczewek, a mają wpływ na życie. W trakcie warsztatów zostały wykorzystane nowe, autorskie narzędzia warsztatowe, zaprojektowane przez dział strategii agencji Kalicińscy.com specjalnie na potrzeby współpracy z marką ACUVUE®. Dzięki zaufaniu zespołu marketingu, ale i otwartej postawie influencerów, udało się stworzyć nową wartość współpracy, a rekomendowana przez agencję formuła warsztatów, stała się kreatywną trampoliną do budowania komunikacji marki w internecie.

“Moment, który zmienia wszystko”. Komunikacja marki ACUVUE® w digital

Acuvue

“Moment, który zmienia wszystko”. Komunikacja marki ACUVUE® w digital

Należąca do portfolio Johnson&Johnson marka ACUVUE® powierzyła nam obsługę kanałów social media, realizację kampanii promocyjnych w internecie oraz przygotowanie strategii komunikacji z influencerami. Strategia komunikacji marki skupia się na określonych momentach, w których konsument sięga po soczewki. To właśnie te momenty stały się pierwszym kluczowym elementem budowania obecności marki w social mediach. Drugim równie ważnym aspektem była kwestia przełamywania barier w użytkowaniu produktu.

Połączenie argumentacji emocjonalnej i racjonalnej doprowadziło do stworzenia całorocznej platformy komunikacji “Moment, który zmienia wszystko”, która wybrzmiewa zarówno na profilach społecznościowych marki jak i w kanałach influencerów zaproszonych do współpracy. Dodatkowo na Facebooku ACUVUE® komunikacja kierowana jest do dwóch strategicznie określonych grup docelowych, prezentując zarówno treści wizerunkowe, jak i lifestylowe oraz wykorzystując w kampaniach taktycznych odpowiednio dopasowane formaty mediowe.