Tchibo

Niezwykły kawowy moment z Tchibo for Black ‘n White

Tchibo

Niezwykły kawowy moment z Tchibo for Black ‘n White

Jak wprowadzając nowy produkt na rynek, jednocześnie weryfikować doświadczenia konsumenta i zwiększać jego zaangażowanie w dialog z marką? Nie od dziś wiadomo, że social media są jednym z najważniejszych kanałów komunikacji z konsumentami. Postanowiliśmy wykorzystać ten kanał w działaniach wspierających wprowadzanie na rynek nowego rodzaju kawy – Black ‘n White od Tchibo.

Social media i profil Tchibo na Facebooku budował świadomość nowego produktu i w kreatywny, ale prosty sposób edukował o jego walorach i sposobach wykorzystania. Kawa Tchibo for Black ‘n White wzbudziła duże zaangażowanie wśród konsumentów, którzy chętnie dzielili się swoimi doświadczeniami.

Najważniejszym punktem działań w social mediach był nieszablonowy konkurs łączący online z offline. Picie aromatycznej kawy jest dla wielu osób codziennym rytuałem. Dlatego też pasjonaci kawy Tchibo w konkursie mieli możliwość opisania swoich kawowych momentów. Nagrodą w konkursie był własny kawowy mural. Powstało ich 12 w 5 miastach Polski.

Działania na Facebooku oparte były zarówno na materiałach foto, jak i angażujących najbardziej formatach video. Hubem zbierającym wszystkie aktywności powiązane z premierą kawy Black ‘n White była nowa odsłona strony www.kawatchibo.pl – pełna smakowitych przepisów, informująca o promocjach i przecenach, edukująca na temat nowości Tchibo.

Przepis na letnią przyjemność z Tchibo

Tchibo

Przepis na letnią przyjemność z Tchibo

To jeden z naszych najbardziej aromatycznych i orzeźwiających projektów! Dla marki Tchibo zaprojektowaliśmy i uruchomiliśmy landing page kawatchibo.pl, na którym umieściliśmy kilka najlepszych przepisów na kawy Tchibo w letnich aranżacjach: latte malinowe, ice latte Mojito, shake kawowo-truskawkowy czy koktajl kawowo-bananowy…

Przy pomocy food stylistki zorganizowaliśmy sesję fotograficzną deserów Tchibo. Jej efekty pokazaliśmy w serii artykułów na blogu „Radość odkrywania” i na Instagramie.

Tchibo: Radość odkrywania

Tchibo

Tchibo: Radość odkrywania

Radość odkrywania to nowy blog stworzony dla marki Tchibo.
Blog powstał, aby codziennie inspirować, pokazywać ciekawe rozwiązania i ułatwiać życie. W każdym miesiącu przygotowujemy serię ciekawych artykułów i przygotowujemy filmy vlogowe. Do wspólpracy przy tym projekcie zaprosiliśmy kobietę z pasją – Betę Lenską, która została redaktorką bloga.
Z naszą komunikacją jesteśmy obecni na Facebooku, Google+, Pintereście i na YouTube. Zobaczcie sami…

Wielkanocne odkrycia z Tchibo 

Tchibo

Wielkanocne odkrycia z Tchibo 

Jak szybko, łatwo i przyjemnie sprawić, żeby Twoje Święta były niezwykłe? Jak zrobić wielkanocny koszyk z ekopapieru? Z pomocą Beaty Lenskiej, redaktorki nowego bloga Tchibo, to proste! W materiale wideo na YouTobe pokazaliśmy krok po kroku, jak przygotować koszyczek ze święconką. Na blogu w wielkanocnej odsłonie opublikowaliśmy serię artykułów, które inspirowały i podpowiadały jakich tricków użyć i jak wykorzystać produkty Tchibo, aby te święta były rzeczywiście wyjątkowe i rodzinne.

BOX Moje Odkrycia

Tchibo

BOX Moje Odkrycia

Daliśmy możliwość testowania produktów czytelnikom bloga Radość Odkrywania…
Co miesiąc 100 osób otrzymuje specjalny BOX od Tchibo: “Moje Odkrycia”.