Ekoakcja z naklejkami oraz eBookiem dla dzieciaków

W sieci sklepów Kaufland na terenie całej Polski ruszyła akcja Rozrabiaki Literaki – kampania, mająca na celu propagowanie świadomości i zachowań ekologicznych wśród dzieci oraz ich rodziców. Odpowiadamy za strategię i kreację!

Rozrabiaki Literaki to kampania edukacyjno-rozrywkowa skierowana do najmłodszych. Ma ona na celu zwrócenie uwagi dzieci oraz ich rodziców na to, że aby zadbać o stan środowiska naturalnego od A do Z, warto zacząć od własnych, codziennych zachowań. Właśnie taką wiadomość przekazuje 24 bohaterów, reprezentujących kolejne litery alfabetu. Zachęcają oni najmłodszych do rozwiązywania ekozagadek oraz kolekcjonowania naklejek przypominających o niezwykle istotnych zachowaniach proekologicznych.

Kluczowym elementem kampanii jest e-publikacja z 24 edukacyjnymi zadaniami i zagadkami Rozrabiaków Literaków, którą można pobrać ze strony www Kauflandu https://kaufland.pl/rozrabiaki. Bohaterowie żartują, rozrabiają, zapraszają do wspólnej zabawy, a przede wszystkim zwracają uwagę na konieczność prowadzenia bardziej ekologicznego stylu życia. Przypominają także o działaniach Kauflandu na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, w które można zaangażować się podczas codziennych zakupów.

Akcji towarzyszy komunikacja w social mediach oraz działania in-store. Motyw przewodni kampanii wybrzmiewa na Facebooku. Tam Rozrabiaki Literaki zachęcają do pobrania e-publikacji oraz angażują odbiorców wokół tematów związanych z ekologią na co dzień.