Rekrutacja na kierownicze stanowisko. Nieziemski urlop w stylu Superb

Jak w ciekawy sposób zaprezentować nowy model samochodu, unikając utartych haseł reklamowych? Jak dotrzeć z komunikacją do grupy docelowej, która nie lubi bezpośrednich reklam, jest bardzo wymagająca i ciężko ją zaangażować w działania marketingowe?

Dla marki ŠKODA, Grupa kalicinscy.com przygotowała akcję Nieziemski urlop w stylu Superb, mającą na celu budowę świadomości nowego modelu ŠKODY Superb. Grupa docelowa samochodu to wymagające, zabiegane osoby po 30 roku życia, które podejmują na co dzień ważne dla firm decyzje oraz często odpowiadają nie tylko za siebie, ale również za swoich współpracowników. Do aktywacji tej grupy potrzebny był świeży, angażujący pomysł, dający możliwość zaprezentowania wszystkich cech nowego modelu bez korzystania z bezpośrednich, oczywistych haseł reklamowych.

Kampania zamiast formuły klasycznego konkursu wykorzystywała rekrutację na kierownicze stanowisko. W komunikacji przedstawiona została sylwetka rekrutowanej osoby przez pryzmat cech nowej ŠKODY Superb. Podkreślając te cechy, w naturalny sposób udało się zwiększyć wśród klientów świadomość najważniejszych i najlepszych zmian w modelu.