IKEA: Poszukiwany, Poszukiwana

W pędzie za zasięgami, optymalizacją i konwersją nie możemy zapominać o “pierwotnych” potrzebach, jakie realizują social media. Ludzka twarz marki, którą pokazała IKEA i niesienie zwykłej pomocy, zaowocowały ponadprzeciętnym zaangażowaniem fanów IKEA.

Wszystko zaczęło się od wzruszającego listu, który otrzymał dział PR IKEA od taty trzyletniego Kuby, któremu zaginął ukochany pluszak o imieniu Emilka. Ponieważ poszukiwana maskotka została wycofana z asortymentu sklepów IKEA, trzeba było użyć specjalnych środków aby odnaleźć kotka 😉
Potencjał social mediów został natychmiast dostrzeżony i wykorzystany. Na profilu IKEA.pl umieściliśmy post z prośbą o pomoc w odnalezieniu zaginionej maskotki ze zdjęciem pluszaka. Efekt był błyskawiczny – a zasięg posta imponujący.

Statystyki:
Liczba like’ów: 1.545
Liczba share’ów: 529
Liczba komentarzy: 195
Zasięg: blisko 160k
Budżet: 0, 00 zł  na wsparcie posta

Jak Emilka wróciła do domu?
Także sam „powrót” zaginionej kotki Emilki został wykorzystany jako content na profilu IKEA na Facebooku. Od taty trzyletniego Kuby otrzymaliśmy fotorelację z powrotu Emilki z wakacji (bo taki był oficjalny powód nieobecności kotka w domu). Zobaczcie, jak dobrze Emilka się bawiła!