Kaufland

Ekoakcja z naklejkami oraz eBookiem dla dzieciaków

Kaufland

Ekoakcja z naklejkami oraz eBookiem dla dzieciaków

W sieci sklepów Kaufland na terenie całej Polski ruszyła akcja Rozrabiaki Literaki – kampania, mająca na celu propagowanie świadomości i zachowań ekologicznych wśród dzieci oraz ich rodziców. Odpowiadamy za strategię i kreację!

Rozrabiaki Literaki to kampania edukacyjno-rozrywkowa skierowana do najmłodszych. Ma ona na celu zwrócenie uwagi dzieci oraz ich rodziców na to, że aby zadbać o stan środowiska naturalnego od A do Z, warto zacząć od własnych, codziennych zachowań. Właśnie taką wiadomość przekazuje 24 bohaterów, reprezentujących kolejne litery alfabetu. Zachęcają oni najmłodszych do rozwiązywania ekozagadek oraz kolekcjonowania naklejek przypominających o niezwykle istotnych zachowaniach proekologicznych.

Kluczowym elementem kampanii jest e-publikacja z 24 edukacyjnymi zadaniami i zagadkami Rozrabiaków Literaków, którą można pobrać ze strony www Kauflandu https://kaufland.pl/rozrabiaki. Bohaterowie żartują, rozrabiają, zapraszają do wspólnej zabawy, a przede wszystkim zwracają uwagę na konieczność prowadzenia bardziej ekologicznego stylu życia. Przypominają także o działaniach Kauflandu na rzecz ochrony środowiska i zrównoważonego rozwoju, w które można zaangażować się podczas codziennych zakupów.

Akcji towarzyszy komunikacja w social mediach oraz działania in-store. Motyw przewodni kampanii wybrzmiewa na Facebooku. Tam Rozrabiaki Literaki zachęcają do pobrania e-publikacji oraz angażują odbiorców wokół tematów związanych z ekologią na co dzień.

Ciałopozytywna kampania dla Kauflandu

Kaufland

Ciałopozytywna kampania dla Kauflandu

Dla kosmetycznej marki własnej Kauflandu Bevoli stworzyliśmy ciałopozytywną kampanię z rozśpiewanym spotem. Hasłem przewodnim akcji jest “Every Body Needs Love”. 

Byliśmy odpowiedzialni za wykreowanie spotu, przygotowanie komunikacji social mediowej na Facebooka, Instagrama i TikToka oraz współpracę z influencerami. Do współpracy zaangażowaliśmy popularnych TikTokerów, którzy na co dzień walczą ze stereotypami dotyczącymi wyglądu. To: modelka plus size Ewa Zakrzewska, znana jako Ewokracja, Stuknięty Mikka, publikujący na swoim kanale ciałopozytywne filmiki oraz Dwukolorowa – influencerka, która odczarowuje na TikToku temat vitiligo, czyli bielactwa.

Chcemy, aby pozytywne hasło „Every body needs love!” wyraziście wybrzmiało we wszystkich kanałach komunikacji, w których widzimy, że wciąż pojawia się problem hejtu wyglądu. Kampania marki własnej kosmetyków bevola to zaproszenie do pełnej akceptacji siebie i innych. To muzyczny spot oraz między innymi działania z TikTokerami, którzy już od dawna oswajają temat ciałopozytywności w swoich kanałach. Kaufland podejmuje ten temat, bo wierzymy, że komunikacja marek może mieć też realny i pozytywny wpływ na nasze codzienne samopoczucie – mówi Żaneta Glinka Dyrektor Pionu Digital i Pionu Komunikacji Marketingowej Kaufland Polska.

Zadaniem kampanii jest promowanie miłości do siebie i swoich kształtów oraz podkreślenie faktu, że różnorodność jest w porządku, a wygląd innych ludzi nie powinien podlegać ocenie.